Şirketimiz;

1980 yılında, Elektrik Mühendisliği mesleğimizin önde gelen isimlerinden Elektrik Mühendisi Sn. Ömer İMAMOĞLU tarafından‘’İMAMOĞLU ELEKTRİK’’ adıyla Gebze’de kurulmuştur.

Kısa süre içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarla Gebze’nin öncü firmalarından olmayı başarmıştır. Kamu binaları, Sanayi Siteleri, Organize Sanayi Bölgelerindeki tesisler ve işletmelerdeki üstlendiği projelerini kaliteden ödün vermeden hayata geçirme başarısına ulaşmıştır.
Şirketimiz, Geçmişinden aldığı inanç güç ve kalite ile tecrübeleri birleştirerek, 2015 yılında kadrosunu genişleterek, faaliyetlerine, “AKİM ELEKTRİK” olarak hız kesmeden, Türkiye’miz için üretim ve istihdama tüm gücüyle destek vererek devam etmektedir.

Faaliyetlerini Marmara bölgesinde yoğunlaştıran şirketimiz, Türkiye’nin önde gelen Kurumlarına ve Organize Sanayi Bölgelerine, Proje, Danışmanlık, Müşavirlik, Taahhüt hizmetlerine devam etmektedir.
Doğruluktan ödün vermeyen, dürüst bir anlayış ile kalite, tecrübe ve bilgiyi bünyesinde barındırarak teknolojik yenilikleri takip eden bir firma olarak çözüm ortağınız olmaya hazırız.