Yapisal

Yapısal Kablolama Sistemleri

YAPISAL KABLOLAMA

Network sistemi üzerinde kritik iş uygulamaları en uzun süre kullanılabilecek şekilde, yapısal kablolama sistemleri ile tasarlanır ve projeleri gerçekleştirilir.

Binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletimi için yapılan tüm kablolama işlemleri, aktif ve pasif cihazları, yapısal kablolama sistemini oluştur.

Bina içinde enerji, data, ses, güvenlik sistemleri sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışması yapısal kablolama işlemidir.

Yapısal kablolama işleminde önemli nokta en doğru projelendirilmenin yapılması ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile, kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca karşılanabilir.

BAKIR KABLOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Data iletiminde kullanılan, performansı mesafeye göre değişen yapısal kablolamadır.

Günümüzde ağ altyapıları organizasyonlar için birincil öncelikli yatırımlar arasına girmiş durumdadır. Öyle ki, tüm şirket haberleşmesi ve organizasyonel başarı ancak sorunsuz bir yerel alan ağ altyapısı ile yürütülebilir hale gelmiştir. Profesyonel BT yöneticileri, ağ altyapılarını oluştururken, kullanacakları çözümlerin ölçeklenebilir, esnek, güvenli ve yüksek performanslı olmasını, uzun süre sorunsuz çalışmasını ve ağ gelmişlerdir.

Akim Elektrik olarak bu alanda en profesyonel çözümleri sunmaktayız.

FİBER KABLOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Bina içi ve dışında bulunan singlemod veya multimod alanlarında, 550 metre mesafeye kadar 1 gigabit ve 10 gigabit ethernet yapısında geniş bir network oluşturmaya yarayan kablolama altyapısıdır.

Akim Elektrik fiber optik kablo altyapı projelerinizi anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir. Fiber optik kablo altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik epoksi sonlandırma (fiber optic epoxy termination) – fiber optik füzyon sonlandırma (fiber optic fusion splice termination), fiber optik db test, fiber optik otdr test, fiber optik db test raporlama – dökümantasyon, fiber optik otdr test raporlama – dökümantasyon, ve fiber optik devreye alma hizmetlerimiz mevcuttur.