Data

Data ve Telefon Sistemleri

NETWORK

Network birden çok bilgisayarın birbirlerine bağlanmasıyla oluşturulur. Bir network içerisinde bilgisayar dışında çeşitli çevre birimleri de bulunabilmektedir. Oluşturulan bu networkler günlük hayatta birçok işi kolaylaştırıp, para ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bilgilerin daha kolay paylaşılması, belli yazılım ve donanımların ortak kullanılması ve oluşturulan sistemlerin merkezi şekilde daha kolay yönetilebilmesi bunlara birer örnektir. Yönetim ve destek hizmetleri verilmesi kolaylaştırılmış olduğundan, network yöneticisi tek bir bilgisayardan bütün networkü izleyebilir ve sorunları çözebilir.

LAN/WAN ÇÖZÜMLERİ

Mobiron IT sektöründeki birikimi ile müşterilerine LAN/WAN kurulumu ve yönetimi konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Network ortamının getirdiği avantajları göz önünde bulundurarak müşterilerine optimum faydayı sağlayacak hizmetler sunmayı amaçlayan Mobiron, konuyla ilgili hassasiyetini günümüze kadar gerçekleştirdiği projelerle de bir kez daha ispatlamaktadır. Firmamızın yürüttüğü projelerde kurulum hizmeti, detaylı analizler ve planlamalar sonucu yapılmakta ve müşterilere komple bir hizmet verilmektedir.

SES&DATA ENTEGRASYONU

İletişim ağları üzerinden haberleşmede, günümüzde IP protokolü standart hale gelmiştir. Coğrafi olarak dağılmış ofisleri olan kurumlar, ofisleri ile haberleşme amacı ile iletişim ağlarını oluşturmaktadır. Ofisler arası telefon görüşmelerinin geniş alan iletişim ağı üzerinde IP protokolü kullanılarak sağlanması, kurumlarının telefon giderlerinde ciddi azalma sağlanmaktadır. Mobiron uzman ekibi ile müşterilerinin veri iletişim ağları ile ses entegrasyonu başarı ile yapmaktadır.

KABLOSUZ İLETİŞİM AĞLARI

Günümüzde iletişim ağı teknolojilerinin gerekliliği değil, sağladığı avantajlardan nasıl yararlanılacağı önem kazanmıştır. Bunlar, maliyet avantajı, iş sürekliliği, bilgilere her an ve her yerden hızlı şekilde erişim. Kurumların kendi sektörlerinde rekabetçi olabilmesi için iletişim ağları, günümüzde maliyet avantajı sağlayabilecek şekilde kuruma özel olarak tasarlanması gerekir hale gelmiştir. Mobiron ailesi olarak network projelerimizle birlikte sizlere kablosuz erişim noktalarının belirlenmesi, test edilmesi, simülasyonlarının hazırlanması ve bu çalışmalar sonrasında sorunsuz çalışan sistemlerin kurulumlarının yapılması konusunda hizmet vermekteyiz.

TELEFON SANTRALİ

Müşteri ihtiyaçlarına göre değişen esnek kapasite seçenekleri sunmak için tasarlanan IP telefon ve TDM PBX çözümleri sağlanmaktadır. Mobiron olarak IP, PBX telefon santralleri ve bu santraller üzerinde çalışan IP networking, Call Center, IP telefon, ISDN network DECT telefon uygulaması, ses kayıt sistemleri, CTI uygulamaları ile hastane, otel, üniversite, resmi çözümler ile yazılım entegrasyonları hizmetlerini sunmaktayız.

PBX ÇÖZÜMLERİ

Kurum içi kullanılan telefon santrallerine genel olarak PBX (Private Branch Exchange) denir. PBX, müşterinin sahibi olduğu ve yönetimini yaptığı telefon santralidir. Organizasyonun içindeki dâhili görüşmeleri ve organizasyonun dış dünya ile harici görüşmelerini anahtarlayan ve yönlendiren sistemlerdir. Bu özelliği nedeni ile firma dâhilinde çalışanlara hangi ölçüde arama yetkisi verilebileceği ayarlanabiliyor. PBX ile bütün görüşmeleri yönetebilmekle beraber kurumun ihtiyaç duyabileceği konferans, tekrar arama, yönlendirme ve çağrı alma gibi niteliklere sahip bulunmaktadır. Bu özellikler için normalde telefon şirketine ücret ödenirken, firmalar bu avantajları PBX ile ücretsiz çözebilmektedir.

IP TELEFON ÇÖZÜMLERİ

IP telefonu, bir IP veri ağını, tek bir ses ve veri ağı üzerinden tüm şirket çapında sesli iletişim sağlamak için kullanır.

Veri, ses ve görüntülü iletişim servislerinin tek bir ağ üzerinde bu şekilde birleştirilmesi beraberinde kuruluş maliyetlerinin düşmesi, destek ve konfigürasyon prosedürlerinin basitleşmesi ve uzak sitelerin ve şubelerin kuruluş ağının imkanlarına daha yüksek oranda entegre olması gibi faydaları getirmektedir.